Zabytkowa baszta w Bolesławcu

Zabytkowe budowle to jedna z najciekawszych opcji na zwiedzanie w czasie urlopu lub wakacji. Oczywiście nie każde miasto może się współcześnie poszczycić takimi obiektami, ale jest wiele miejsc, do których warto udać się w wolnej chwili – ostatnio pokazywaliśmy Wam Trójmiasto. Dobrym pomysłem dla wymagających osób może okazać się Bolesławiec.

Dużym uznaniem w tym mieście cechuje się przede wszystkim zabytkowa baszta, która jest częścią dawnych murów obronnych. Prezentuje się znakomicie. Pochodzi aż z XIV wieku, ale cały czas utrzymuje wysoki poziom. Pod kątem architektonicznym nie ma sobie w regionie równych, więc nikogo nie dziwi fakt, że tak wiele osób decyduje się na jej odwiedzenie. Budowla jest w całości z solidnej cegły, dlatego jest niezwykle wytrzymała i wyglądem oddaje cześć dawnym czasom.

Baszta liczy sobie aż 22 metry, a więc jest  wysoka i każdy turysta widzi ją już na wjeździe do Bolesławca. Jest to najbardziej charakterystyczny i najlepiej widoczny punkt w tym mieście. Posiada osiem boków oraz średnicę o długości 8 metrów. W środku baszty znajdują się specjalne schody, którymi można wejść na poszczególne kondygnacje baszty i zwiedzić to miejsce dokładnie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla zainteresowanych okaże się wycieczka z przewodnikiem, który objaśni wszelkie sprawy najbardziej wymagającym osobom.

Wchodząc na samą górę, można uraczyć oczy niesamowitym widokiem na panoramę miasta, więc jest to świetny pomysł na romantyczne spędzenie czasu z drugą połówką. Z tego też względu ta baza noclegowa posiada w dzisiejszych czasach coraz większą grupę zwolenników na całym świecie. Co roku przyjeżdża tutaj wiele osób, które chętnie wchodzą na sam szczyt baszty. W przeszłości prowadzono tutaj badania archeologiczne, a z wystawami z tym związanymi można zapoznać się u stóp baszty.

Wyszukanie noclegu w Bolesławcu to idealny wybór dla wszystkich tych osób, które cenią sobie zabytkowe miejsca i historię. Bolesławiec to miasto, które nadaje się zarówno do wycieczek rodzinnych, ale też indywidualnych. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno zwolennicy wypoczynku na świeżym powietrzu, ale też te osoby, które cenią sobie aktywne zwiedzanie i zapoznawanie się z zabytkowymi budowlami. Takim miejscem jest właśnie baszta w Bolesławcu, na którą warto udać się przynajmniej raz.

4 Comments

  1. dżoana

    Orest a ja właśnie z noclegu w Bolesławcu przywiozłam sobie przepiękny komplet filiżanek z porcelany, to najpiękniejsza pamiątką z wakacji :)

    Reply
  2. Tom&Jess

    My zwiedzaliśmy basztę z przewodnikiem, którego serdecznie pozdrawiam, bo bardzo ciekawie opowiadał i dużo się od niego dowiedzieliśmy

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *