Wyprawa do Trójmiasta z dziećmi – co trzeba zobaczyć?

Jeżeli marzymy o wyprawie nad morze, a jednocześnie o tym, żeby jak najwięcej zobaczyć i poznać, Trójmiasto to najwspanialsze miejsce na rodzinny urlop. W tej aglomeracji możemy zwiedzić miejsca i obiekty o bardzo różnym charakterze, korzystając jednocześnie z zalet morskiego powietrza. A kiedy zechcemy urządzić sobie dzień leniuchowania, do wyboru mamy plaże m.in. w Sopocie, Gdańsku Jelitkowie czy Gdyni Orłowie. Najmłodsi na pewno nie będą się nudzić, gdyż atrakcji dla nich jest tu mnóstwo, a zwiedzanie wcale nie musi być snuciem się między gablotami.

Na pewno warte uwagi jest Oceanarium w Gdyni, które w wielkich akwariach na trzech piętrach gromadzi okazy morskich zwierząt z najbardziej nawet egzotycznych części świata. Idąc za ciosem, zobaczyć trzeba także gdańskie zoo, znajdujące się w przepięknej dzielnicy Oliwa, pełnej zabytkowych willi i dawnych manufaktur, gdzie odwiedzić warto również Park Oliwski oraz Zabytkową Kuźnię Wodną.

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju interaktywne atrakcje, to także w Trójmieście nie będziemy narzekać na ich brak. Niepowtarzalne, pięknie usytuowane Centrum Hewelianum w Gdańsku łączy historię, wiedzę o morzu i eksperymenty naukowe, oferując interaktywne zwiedzanie. Gdynia z kolei ma swoje Centrum Nauki Eksperyment, skąd również maluchy, jak i nieco starsi młodzi turyści wyjdą zachwyceni.

Starszym nieco dzieciom warto przekazać coś o historii Polski, którą już znają z podręczników, korzystając z możliwości odwiedzenia związanych z nią miejsc – Westerplatte i Twierdzi Wisłoujście, a także Stoczni Gdańskiej, przy której powstało Europejskie Centrum Solidarności, będące połączeniem muzeum, centrum kultury i nauki. Nie zapomnimy również o gdyńskim porcie i stacjonujących tam statkach, które po zakończeniu swojej służby na morzu stały się muzeami – żaglowcu Dar Pomorza i okręcie podwodnym ORP Błyskawica, można wejść na ich pokład i zobaczyć wszystkie urządzenia, stanowiska oraz kajuty.

To tylko część atrakcji, jakie możemy zobaczyć. Zależnie od zainteresowań zwiedzimy liczne muzea, wybierzemy się do aquaparku czy innego sportowego obiektu, na wycieczkę rowerową czy w rejs pirackim statkiem. Zaletą nadmorskiej aglomeracji jest to, że wszystko mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki. Na turystów czeka urozmaicona baza z noclegami Trójmiasta. Zależnie od naszych priorytetów i oczekiwań znajdziemy także wiele przyjaznych dzieciom miejsc oferujących noclegi. Trójmiasto ma też wygodną komunikację publiczną, która pozwala nie martwić się o samochód, a dotrzeć wszędzie w krótkim czasie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *