Wszystko, co wyjątkowe, znajdziemy w Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto zlokalizowane w województwie kujawsko-pomorskim, będące jego stolicą. Znajdziemy tu wiele wyjątkowych miejsc, które niosą ze sobą ogromną wartość historyczną, kulturalną, sportową i edukacyjną. Ta wielostronna oferta przyciąga każdego roku tysiące turystów, zwłaszcza z zagranicy. Doceniają oni bowiem zabytkowe budowle, których nie sposób wymienić. Można tu znaleźć oryginalne uliczki, takie jak kultowa już ulica Długa czy Zaułek oraz kilkanaście kościołów z wieku XVII, XVIII i XIX.

Spośród nich szczególnie warto zobaczyć Farę, która znajduje się na Starym Rynku, czyli głównym placu miasta, sąsiadującym z Wyspą Młyńską [informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_M%C5%82y%C5%84ska_w_Bydgoszczy]. Niezwykle bogate zdobnictwo zapiera dech w piersi. Bydgoszcz to miasto, w którym Wisła łączy się z Brdą, przez co znane jest ze wspaniałych sportowców – wioślarze pochodzący z Bydgoszczy zdobywają najwięcej medali na olimpiadach, zaś Zawisza, czyli nowo wyremontowany stadion, jest organizatorem corocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce. W Bydgoszczy studiuje ponad 35 tysięcy osób, co wysuwa miasto na podium, pośród ośrodków akademickich w Polsce. Imprezy takie jak Camerimage, każdego roku przyciągają największe gwiazdy światowego formatu. Szczególnie Keanu Reeves, znany z Matrixa ulubił sobie Bydgoszcz.

Nie zapominajmy o Wyspie Młyńskiej, na której możemy dobrze zjeść, wypocząć na zadbanej trawie, wśród szumu młynówki, wpadającej do Brdy. Jest też Myślęcinek, czyli Ośrodek sportu i wypoczynku, w którym możemy odwiedzić ZOO, stadninę koni, ogród botaniczny. Możemy w tutejszym Pałacu wynająć pokój i spędzić wyjątkowe chwile relaksu, przerywanego szaleństwem na wakeboardzie.

Baza noclegowa [informacje:] jednak w większości skupiona jest wokół Starego Rynku, a to przez fakt, że to właśnie w tym miejscu odbywa się całe życie nocne i towarzyskie. Dla poszukujących wyrafinowanej rozrywki dostępna jest filharmonia, teatr czy Miejskie Centrum Kultury, w którym odbywają się niszowe spektakle, a nawet wystawy sztuki współczesnej. Bydgoskie noclegi to oferta głównie hoteli, bardzo zróżnicowanych pod kątem standardu i ceny.

Bydgoszcz to miasto z duszą, którą znaleźć możemy na niemal wszystkich uliczkach. Na Długiej zobaczymy aleję sławnych bydgoszczan, na Gdańskiej znajduje się Plac Wolności z ciekawym pomnikiem. Warto podkreślić też obecność specyficznej komunikacji miejskiej, gdyż oprócz nowoczesnych autobusów i tramwajów, będących produktem bydgoskiej PESY, możemy korzystać z zabytkowych „Ogórków”, które za darmo zabiorą nas na przejażdżkę po całym mieście, poczynając od Starego Rynku, w Myślęcinku kończąc.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *