Illuzeum i dom do góry nogami – nietypowa Łeba

W dalszym ciągu większość naszych rodaków wybiera na okres wakacyjny urlop nad polskim morzem. Ostatnio daliśmy Wam kilka pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Chłapowie (o czym przeczytanie na blogu), teraz pora na kolejne nadbałtyckie letnisko. Nazywane wakacyjną stolicą Polski, położne na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie pomorskim – miasto wypoczynkowe Łeba, nie ma sobie równych pod względem atrakcji. To właśnie tam, każdego roku przyjeżdżają rzesze turystów, których w to miejsce przyciągają nie tylko piękne i czyste plaże, będące wizytówką miasta. Moc atrakcji dla małych i dużych powoduje rosnące zainteresowanie Łebą jako miejscem letniego wypoczynku.

Mówiąc o najciekawszych miejscach w miasteczku, nie sposób pominąć domu do góry nogami. Jest to stosunkowo nowa, bo otwarta w 2011 roku atrakcja turystyczna, która tak, jak się spodziewano, przyciąga tabuny zwiedzających. Ciekawe budowle i rozwiązania architektoniczne cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem turystów. Odwrócony domek nie jest więc wyjątkiem. Podobne miejsce – krzywy domek – znajduje się w Sopocie. Budynek w Łebie jest o tyle ciekawszy, że zwiedzający wchodząc do środka doznają wrażenia jakby się poruszał. Chętnych na obejrzenie ciekawej budowli nie brakuje, dlatego chcąc je zobaczyć osobiście trzeba się przygotować na postój w długiej kolejce.

Drugim ciekawym miejscem w Łebie jest Illuzeum (szczegóły na stronie www), czyli interaktywna wystawa iluzji optycznych. Możliwość zobaczenia ciekawych trików, dziwnych obrazów i interaktywność dostępnych eksponatów, gwarantuje dobrą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Galeria ma w swojej ofercie ponad sto różnych okazów z dziedziny fizyki i optyki. Wśród nich najciekawsze to: gigantyczny kalejdoskop, ruchoma ściana, obrazy 3D i hologramy, a także wiele innych zdumiewających i zabawnych zagadek i doświadczeń.

Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną w Łebie, tym razem skierowaną już zdecydowanie do starszej grupy odbiorców, jest Muzeum Erotyki. Miejsce to, jako jedno z nielicznych, pokazuje bez skrępowania przedmioty uważane powszechnie za wstydliwe. Znajdują się tam pasy cnoty, a także nieprzyzwoita sztuka z różnych zakamarków świata – ceramika peruwiańska, miniatury perskie, obrazy tybetańskie czy indyjskie płaskorzeźby.

Liczne atrakcje w Łebie stale przyciągają do niej turystów spragnionych wrażeń. Oprócz zabytków, muzeów i piaszczystych plaż, zaletą tego typu miasteczek jest to, że bardzo łatwo w nich o wolne pokoje (szukaj pod frazą – Noclegi Łeba). Miasto ze swoją bogatą ofertą dla przyjezdnych proponuje miejsca w różnorodnym standardzie i cenach. Baza noclegowa miasta zapewni wypoczynek i odprężenie każdemu, kto zdecyduje się odwiedzić akurat tą nadbałtycką osadę i pozostać w niej na dłużej.

4 Comments

  1. bronisław

    Ja wakacyjne noclegi w Łebie kiedy zabieram dzieci nad morze cenię za różnorodność atrakcji, także dla najmłodszych wczasowiczów

    Reply
  2. Kubinho7

    My wybraliśmy się do domku do góry nogami i kolejka była faktycznie bardzo długa, ale było warto czekać, ponieważ w środku jest fantastycznie

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *